100_4389

2014-10-03 Puchar Burmistrza Żmigrodu

Dnia 3 października 2014r. odbyły się zawody lekkoatletyczne o Puchar Burmistrza Żmigrodu w ramach Piątków Lekkoatletycznych . W zawodach brały udział szkoły podstawowe z gminy Żmigród (SP Powidzko, SP Korzeńsko, SP Barkowo, SP Radziądz , SP Żmigród ). Dzieci mogły rywalizować w konkurencjach La: bieg na 60 m. , skok w dal , rzut piłką lekarską oraz w biegach 1sztafetowych 4×200 m

Poniżej prezentujemy laureatów poszczególnych konkurencji

BIEG NA 60m chłopcy : I miejsce Aleksander Jakubik czas 8,66 SP Żmigród
II miejsce Jakub Lenartowicz czas 8,90 SP Barkowo
III miejsce Jakub Duczymiński czas 9,13 SP Powidzko
BIEG NA 60 m dziewczęta :
I miejsce Julia Żyto czas 9,07 SP Żmigród
II miejsce Marcelina Paszkiewicz czas 9,49 SP Żmigród
II miejsce Agata Podlewska czas 9,59 SP Korzeńsko
SKOK W DAL chłopcy :
I miejsce Aleksander Jakubik 4,59 m SP Żmigród
II miejsce Kamil Panas 3,85 m SPŻmigród
III miejsce Jakub Duczymiński 3,81 m SP Powidzko
SKOK W DAL dziewczęta :
I miejsce Agata Podlewska 4,16 m SP Korzeńsko
II miejsce Natalia Ostromecka 3,98 m SP Żmigród
III miejsce Magdalena Oleś 3,86 m SP Żmigród
RZUT PIŁKĄ LEKARSKĄ chłopcy :
I miejsce Przemek Cichosz 8,5 m SP Żmigród
II miejsce Szymon Tonderys 7.8 m SP Żmigród
III miejsce Jakub Lenartowicz 7,1 m SP Barkowo
RZUT PIŁKĄ LEKARSKĄ dziewczęta :
I miejsce Julia Żyto 8,5 m SP Żmigród
II miejsce Alicja Grębowska 8,0 m SP Korzeńsko
III miejsce Katarzyna Poprawa 7,6 SP Barkowo
SZTAFETA 4X200 M dziewczęta :
I miejsce SP Żmigrod czas 2:17,00
II miejsce SP Korzeńsko czas 2:27,46
III miejsce SP Powidzko czas 2:31,68
IV miejsce SP Radziądz czas 2:40,83
V miejsce SP Barkowo czas 2:43,77
SZTAFETA 4×200 M chłopcy :
I miejsce SP Żmigród czas 2:16,00
II miejsce SP Korzeńsko czas 2:16,70
III miejsce SP Radziądz czas 2,19,40
IV miejsce SP Powidzko czas 2:20,56
V miejsce SP Barkowo czas 2:20,68

 

Jelenia Góra 3

Jelenia Góra 19.09.2014

KLASA  VI  –  chłopcy

 

 BIEG NA 60 METRÓW

1. Łopatko Michał                –    9,6 s.

2. Murawski Jakub               –    9,6 s.

3. Służewski Bartosz             –  10,0 s.

4.  Łapiński Dawid                –  10,5 s.

5.  Patronik Krzysztof           –  11,0 s.

5.  Śliwka Kacper                  –  11,0 s.

5.  Wasilewski Łukasz           –  11,0 s.

8.  Wieczorek Szymon          –  12,0 s.

8.  Maciejewski Oskar         –  12,0 s.

10.  Jakubczyk Oskar              –  13,1 s.

RZUT  PIŁECZKĄ  PALANTOWĄ

  1.  Łopatko Michał               –  35,0 m.

2.  Murawski Jakub              –  33,5 m.

3.  Śliwka Kacper                  –  31,0 m.

4.  Służewski Bartosz                        –  30,5 m.

5.  Łapiński Dawid                –  29,0 m.

6.  Wasilewski Łukasz           –  25,5 m.

7.  Maciejewski Oskar         –  23,0 m.

8,  Wieczorek Szymon          –  20,0 m.

9.  Jakubczyk Oskar              –  19,5 m.

10.  Patronik Krzysztof           –  19,0 m.

BIEG  NA  300  METRÓW

  1.  Łopatko Michał               –  52,3 s.

2.  Służewski Bartosz                        –  52,6 s.

3.  Łapiński Dawid                –  54,9 s.

4.  Wasilewski Łukasz           –  55,2 s.

5.  Murawski Jakub              –  56,5 s.

6.  Patronik Krzysztof           –  56,9 s.

7.  Maciejewski  Oskar        –  69,9 s.

8.  Wieczorek Szymon          -1.22,0 min.

9.  Śliwka Kacper                  -1.23,0 min.

10.  Jakubczyk Oskar              -1.38,9 min.

 

KLASA  VI  –  DZIEWCZĘTA

BIEG  NA  60  METRÓW

  1.  Frankiewicz  Ewelina      –  10,3 s.

2.  Dudek Emilia                   –  10,5 s.

2.  Olejniczak Eliza               –  10,5 s.

4.  Fabin Wiktoria                –  10,8 s.

5.  Kampczyk Julia                –  11,3 s.

6.  Lizak Oliwia                     –  12,2 s.

 

RZUT  PIŁECZKĄ  PALANTOWĄ

  1.  Frankiewicz Ewelina       –  21,0 m.

2.  Fabin Wiktoria                –  20,0 m.

3.  Lizak Oliwia                     –  19,5 m,

4.  Dudek Emilia                   –  19,0 m.

5.  Olejniczak Eliza               –  17,0 m.

 

BIEG NA 300 METRÓW

  1.  Frankiewicz Ewelina       –  54,1 s.

2.  Olejniczak  Eliza              –  57,6 s.

3.  Lizak Oliwia                     –  63,6 s.

4.  Dudek Emilia                    –  64,0 s.

5.  Fabin  Wiktoria                –  73,2 s.

 

KLASA  V  –  DZIEWCZĘTA

BIEG  NA  60  METRÓW

1.  Wróblewska – Jesionek Zuzanna                       –  10,5 s.

 

RZUT  PIŁECZKĄ  PALANTOWĄ

  1.  Wróblewska – Jesionek Zuzanna                       –  28,0 m.

 

BIEG  NA  300  METRÓW

1.  Wróblewska – Jesionek Zuzanna                       – 1.02,7 min.

 

KLASA  V  –  CHŁOPCY

BIEG  NA  60  METRÓW

1.  Chorągwicki Jakub                      –  11,1 s.

2.  Szczepanowski Mikołaj               –  11,2 s.

3.  Juszczyk Kamil                             –  11,7 s.

 

RZUT  PIŁECZKĄ  PALANTOWĄ

  1.  Szczepanowski Mikołaj               –  32,5 m.

2.  Juszczyk Paweł                            –  27,5 m.

3.  Chorągwicki Jakub                      –  24,0 m.

 

BIEG  NA  300  METRÓW

  1.  Szczepanowski Mikołaj               –  1.00,5 min.

2.  Juszczyk Kamil                             –  1.04,2 min.

 

KLASA  IV  –  DZIEWCZĘTA

BIEG  NA  60  METRÓW

  1.  Zarych Weronika                        –  10,6 s.

2.  Mazur Laura                               –  11,6 s.

3.  Gawlik Oliwia                             –  12,4 s.

 

RZUT  PIŁECZKĄ  PALANTOWĄ

1.  Mazur Laura                                –  24,5 m.

2.  Zurych Weronika                         –  17,5 m.

3.  Gawlik Oliwia                              –  16,5 m.

 

BIEG  NA  300  METRÓW

 1.  Mazur Laura                                –  59,6 s.

2.  Zurych Weronika                         -1.03,7 min.

3.  Gawlik Oliwia                              -1.26,8 min.

 

KLASY  IV – CHŁOPCY

BIEG  NA  60  METRÓW

  1.  Jonkisz Oliwier                            –  10,7 s.

2.  Peter Radosław                           –  11,5 s.

 

RZUT  PIŁECZKĄ  PALANTOWĄ

  1.  Peter Radosław                           –  36,0 m.

2.  Jonkisz Oliwier                            –  23,0 m.

 

BIEG  NA  300  METRÓW

  1.  Jonkisz Oliwier                            –  56,6 s.

2.  Peter Radosław                           -1.28,9 min.

 

 

 

 

SAM_4473

Kolejny Lekkoatletyczny Piątek w Głogowie

Urozmaicając starty dla dzieci w kolejnym „piątku”, organizatorzy zaproponowali zwinnościowy tor przeszkód z akcentem na pokonywanie płotków lekkoatletycznych. Ta bardzo widowiskowa  i atrakcyjna forma rywalizacji bardzo spodobała się uczestnikom zabawy i można polecić tą formę innym organizatorom.

W programie zawodów były rzuty: piłeczką palantową i pchnięcie kulą

Zwinnościowy tor: na odcinku 40 m – strat z bloków i pokonanie dwóch płotków w rytmie płotkarskim (3-kr), następnie przewrót w przód ( materac gimnastyczny ), bieg slalomem między „pachołkami”, pokonanie kolejnego płotka i przejście pod następnym , kończymy  skokiem w dal.

Czołowe wyniki:

Zwinnościowy tor przeszkód:

  • 12,10 s  – Jędrasik Martyna 02 r SP 14
  • 13,10s   – Joanna Mrozowska 02 r SP 2
  • 13,16 s – Wzorek Martyna 03 r SP 7
  • 13,22 s – Maliszewska Anna 03 r SP 13
  • 13,48 s – Zdrzałka Zuzanna 04 r  SP 12
  • 13,60  s – Wdowczyk Martyna 04r SP 3
  • 12,00 s – Kubiszewski Mateusz 02 r SP 14
  • 12,05 s – Stelmach Kamil 02 r SP 7
  • 12,22 r – Stadnik Damian 03 r SP 2
  • 12,88 s – Amadou Diallo 05 r SP 2
  • 12,90 s – Wełpa Oskar 05 r SP 12
  • 13,00 s – Stawasz Mateusz 04 r SP 14

Rzut piłeczką palantową

  • 44, 00m – Leszczyński Michał 04 r SP 7
  • 41,80 m -Zaorski Bartek  02 r SP 12
  • 41,00 m -Stelmach Kamil 02 r SP 7
  • 40.50 m – Kowalski Bartosz 03 r SP !2
  • 40,00 m – Maćkowiak Jarosław 04 r SP 14
  • 39,00 m _- Tomaszewski Krzysztof 03 r SP 14

Pchnięcie kulą ( 3 kg )

  • 8,00 m – Leszczyński Michał 04 r SP 7
  • 7,35 m – Stodulski Wojciech 04 r SP 7
  • 7,22 m – Zaorski Bartosz 02 r SP 12
  • 7,00 m – Węglarski Tomasz 03 r SP 12
  • 6,80 m – Switała Marcin 03 r
  • 6,80 m – Młoczkowski Jan 04 r
DSC_0380

2014-10-10 Piątek LA – Wrocław

W dniu 11.10.2014 we Wrocławiu została przeprowadzona sobota lekkoatletyczna w której startowało 16 dzieci.

Zawody miał charakter trójboju w którego skład wchodziły następujące konkurencje: 100m, skok w dal i bieg na 600m.

Pierwsza trójka dziewcząt:

  • Klaudia K. – 388pkt ( 12,4, 4,72 , 1.55,9)
  • Natalia P. – 279pkt. (13,6, 4,26 , 2.05,9)
  • Karolina Kowal – 212pkt (15,0 , 4,01, 2.14,0)

Pierwsza trójka chłopców:

  • Sebastian U. – 371pkt (12,1 , 5,36, 1.39,7)
  • Konrad Ł. – 337pkt (12,4 , 5,02, 1.40,0)
  • Marcin G. – 304pkt (13,1, 4,91, 1.42,2)

Po zakończeniu zawodów wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i gratulacje.

20141003_114253

Strzelin 3.10.14

W dniu 03.10.2014r na stadionie lekkoatletycznym odbyły się kolejne zawody młodzieży klas IV-VI. W zawodach uczestniczyły dzieci z czterech szkół podstawowych z powiatu strzelińskiego. W piątku lekkoatletycznym młodzież rywalizowała w sztafetach. Dziewczęta w sztafecie 10x 400m, a chłopcy 10x600m.

W kategorii dziewcząt :

  • I miejsce          PSP nr4 ze Strzelinie
  • II miejsce          PSPnr5 ze Strzelinin
  • III miejsce        SP z Białego Kościoła
  • IV miejsce        SP z Kuropatnika

W kategorii chłopców:

  • I miejsce PSP nr 5 ze Strzelinie
  •  II miejsce  SP z Kuropatnika
  • III miejsce  SP z Białego Kościoła
  • IV miejsca  PSP nr4 ze Strzelina

Wszyscy zwycięzcy otrzymali pamiątkowe medale i dyplomy.