Event międzyszkolny w OLA Zgorzelec

Program „Lekkoatletyka dla każdego” to innowacyjna koncepcja popularyzacji lekkiej atletyki  jako sportu pierwszego kontaktu wśród dzieci i młodzieży, a na późniejszych etapach – naboru i selekcji zawodników do profesjonalnego uprawiania wybranych konkurencji Królowej Sportu.

W dniu 01 grudnia na hali Centrum Sportowo Rekreacyjnego w Zgorzelcu odbył się duży event międzyszkolny, w którym startowały reprezentacje zgorzeleckich szkół podstawowych. Dzieci rywalizowały w formie wieloboju lekkoatletycznego, w którym zostały rozegrane osiem konkurencji o charakterze biegowym, skocznościowym i rzutowym. Wspólna zabawa przeobraziła się w rywalizację pomiędzy poszczególnymi szkołami. Pierwsze miejsce zajęła SP 3  Zgorzelec, na drugim stopniu podium stanęły dwie szkoły SP 5 i SP Tęcza, trzecie miejsce zajęła SP 2 Zgorzelec.

Duże zaangażowanie nauczycieli wychowania fizycznego i zawodników MKS “Osa” Zgorzelec przyczyniło się do sprawnej organizacji i dynamicznego przebiegu zabawy. Mamy nadzieję, że w czerwcu wystartuje jeszcze więcej dzieci a w zabawę wciągniemy szkoły z całego powiatu.

Zachęcamy dzieci do zorganizowanej aktywności fizycznej i sportowej zabawy pod okiem wykwalifikowanych nauczycieli, instruktorów i trenerów. Dzięki finansowaniu przez Ministerstwo Sportu i Turystyki, zaangażowaniu jednostek samorządu terytorialnego oraz wsparciu sponsorów wszystkie zajęcia w programie są bezpłatne.

Dzieci młodszych klas szkoły podstawowej zapraszamy do sportowej aktywności w drużynowych zabawach lekkoatletycznych. Szkoły korzystając ze sprzętu „Lekkoatletyka dla każdego” specjalnie opracowanego dla dzieci prowadzą zajęcia ruchowe w atrakcyjnej formule drużynowych zabaw lekkoatletycznych. Dodatkowo trenerzy „Lekkoatletyki dla każdego” organizują szkolne i międzyszkolne eventy, w trakcie których dzieci w formie zabawy zaczynają swoją przygodę z lekką atletyką.