Dolnośląskie Złotka!

26.11.2016 r. w Spale, odbyła się Halowa Olimpiada w ramach programu Lekkoatletyka dla każdego! Z województwa dolnośląskiego wystartowało w sumie 49 zawodników ze szkół podstawowych i gimnazjalnych. Uczestnicy HO rywalizowali w konkurencjach indywidualnych: 500 m, skok wzwyż, pchnięcie kulą oraz w wieloboju zespołowym, na który składał się bieg na 60 m, skok w dal, rzut piłką lekarską oraz sztafeta 8×200 m.
Do rywalizacji przystąpiło 15 reprezentacji z Ośrodków Lekkiej Atletyki zlokalizowanych w południowej części Polski. Dolnoślązacy nie mieli sobie równych w wielobojach. Zespół z klas IV-VI SP zdecydowanie zwyciężył w skoku w dal i rzucie piłką, na 60 m zajął 2 miejsce, co umożliwiło start w sztafecie, w ostatniej serii i walkę o złoto. Po wyrównanym biegu, zespół SP stanął na najwyższym stopniu podium. W składzie złotej drużyny znajdowali się: Inga Niżańska z Wrocławia, Gracjan Kwieciński ze Zgorzelca, Aleksandra Kielmas ze Zgorzelca, Dominik Pieńko z Polkowic, Maja Olszak z Kamiennej Góry, Karolina Samiec-Talar ze Środy Śląskiej, Gracjan Garbiec z Lwówka Śląskiego i Karol Garbaczewski z Lubina.
Zespół gimnazjalistów natomiast pozostawił w tyle wszystkich rywali, był najlepszy w trzech konkurencjach, a w sztafecie zwyciężył o prawie 7 s. Cztery złote medale powędrowały na szyję każdego z reprezentantów tego zespołu, a byli to: Emilia Wawrowska z Lubina, Amelia Jackowska z Bolesławca, Miłosz Wieczorek z Twardogóry, Michał Zazula z Bolesławca, Ada Polerowicz z Wałbrzycha, Kinga Tomalik z Bielawy, Szymon Rojszczyk ze Zgorzelca oraz Jarosław Andrzejczak z Twardogóry.
Do worka z medalami swoje złoto dorzuciła także Lena Pajęcka z Długołęki, która na 500 m uzyskała czas 1:31,03 i pokonała starsze o rok od siebie przeciwniczki. Wojtek Papiór z Wrocławia również triumfował na 500 m wśród chłopców z klas IV. W skoku wzwyż srebrne medale wywalczyli panowie. Krzysztof Dumański ze Stronia Śląskiego, z klasy VI pokonał poprzeczkę zawieszoną na wysokości 140 cm, zaś Maciej Mazur z Jeleniej Góry, z klasy I G skoczył 173 cm. Brązowy medal zdobył Jakub Kanik z Wałbrzycha, który pchnął kulą na odległość 11,82 m. Pozostałe, również bardzo dobre wyniki uzyskali: Wśród SP na 500 m Damian Szostek z Jelcza-Laskowic 6 miejsce z czasem 1:26,80 oraz Paweł Waszkowiak ze Zgorzelca 8 miejsce z czasem 1:27,86. Wśród G na 500 m Julia Rogula z Bolesławca 4 miejsce z czasem 1:22,40 i Sandra Kraszewska ze Szklarskiej Poręby 5 miejsce 1:22,44 oraz Mateusz Wiszniowki z Lwówka Śląskiego 5 miejsce 1:15,53. W skoku wzwyż Arkadiusz Horodecki ze Zgorzelca 5 miejsce z wynikiem 155 cm.
Podczas Halowej Olimpiady LDK emocje sięgały zenitu, wszyscy uczestnicy pokazali wielkie serce do walki i do Królowej Sportu, a tym samym zasłużyli na ogromne podziękowanie i gratulacje za udział i sukcesy. Kolejne lekkoatletyczne zmagania już na wiosnę!