Regionalne zawody lekkoatletyczne – Głogów

W ramach realizowanego programu Urzędu Marszałkowskiego we Wrocławiu „Dolny Śląsk dla Królowej Sportu”odbyły się na nowym obiekcie sportowym przy Zespole Szkół Wyżykowskiego regionalne zawody lekkoatletyczne dla młodzieży i dzieci ze szkół podstawowych i gimnazjalnych.

Ponad 120 uczestników z Głogowa, Środy Śląskiej, Złotoryi i Jaczowa rywalizowało na zakończenie sezonu w podstawowych konkurencjach jak biegi sprinterskie i wytrzymałościowe oraz skok w dal i pchnięcie kulą.

Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz wręczono medale dla trzech czołowych miejsc w poszczególnych konkurencjach. Kameralny obiekt sprawdził się do przeprowadzenia imprez sportowo – rekreacyjnych dla młodzieży i lokalnego społeczeństwa, odbyło się sześć edycji „Piątków Lekkoatletycznych”, mistrzostwa powiatu w lekkiej atletyce oraz dwie edycje testu Coopera.

Można zauważyć pracę trenerską i wychowawczą wśród uczestników zawodów, młodzież pod opieką instruktorów (zwłaszcza ze Złotoryi i Środy Ślaskiej ) jest wyposażona w zasób wiadomości i umiejętności które miejmy nadzieje będą w przyszłości procentowały na stadionach kraju i za granicą. Koordynator programu powiatu głogowskiego – Tadeusz Karpowicz

Czołowe wyniki zawodów regionalnych – Głogów

60 m ( pomiar elektroniczny)

IV kl
1m Zaorska Natalia – 10,15s
2m Zaorska Julia -10,31 s
3m Kowalczyk Julia – 10,70 s wszyscy Głogów

V kl.
1m Wzorek Martyna – 9,89 s
2m Mazurkiewicz Michalina 10,03 s
3m Masny Aleksandra10,91 s wszyscy Głogów

VI kl.
1m. Woch Aleksandra Złotoryja – 9,38 s
2m Jędrasik Martyna Głogów – 9,40 s
3m Wojnowska Patrycja Głogów 10,06 s

Gimnazjum
1m Bartkowiak Klaudia Głogów – 8,63 s
2m Bielecka Angelika Złotoryja – 8,78 s
3m Maślanka Nikola Złltoryja – 8,80 s

IV kl.
1m Jastrzębski Tytus Środa Sląska – 10,51 s
2m Obolewicz Szymon Złotoryja – 11,11 s
3m Karwata Krzysztof Głogów 11,13 s

V kl
1m Kwapiński Andrzej Złotoryja 9,28 s
2m Wasilewski Maciej Złotoryja – 9,32 s
3m Ciesilak Szymon Jaczów – 9,78 s

VI kl
1m Wzorek Michał Głogów – 8,69
2m Okręglicki Oskar Złotoryja – 8,75 s
3m Serok Jakub Złotoryja – 8,84 s

Gimnazjum
1m Adrian Rosiński Głogów 7,61 s na 60 m
2m Szymczak bartek Głogów – 7,71 s
3m Bugajski Paweł Środa Ślaska – 7,96 s

1000 m
SP
1m Klodysz Piotr Środa Ślaska -3;34,50 s
2m Serok Jakub Złotoryja – 3;24,72 s
3m Cieślak Szymon Jaczów – 3;43,04 s

Gimnazjum
1m Rosiński Adrian – 3,05,20 s
2m Paliga Krzysztof – 3,10, 73 s
3m Spychała Dawid 3,21,41 s wszyscy Głogów

600 m
SP
1m Marszałek Weronika – 2;17,07 s
2m Janiszewska Julia – 2;20,13 s
3m Radke Julia – 2,22, 17 s wszyscy Głogów

Gimnazjum
1m Bielecka Angelika Złotoryja – 1;59,45 s
2m Maślanka Nikola Złotoryja – 1;59,86 s
3m Bartkowiak Sylwia Głogów – 1;59,90 s

Pchnięcie kulą
SP
1m Rudzka Julia Głogów – 6,20 m
2m Woch Aleksandra Złotoryja 5,88 m
3m Skórka Kasia Złotoryja – 4,70 m Złotoryja

Gimnazjum
1m Bielecka Agelika – 8,84 m
2m Pakuła Anna – 7,30 m
3m Jakimowicz Weronika 7,15 m wszyscy Złotoryja

SP
1m Siodłak Jakub Głogów – 8,47 m
2m Włodarczyk Kacper Głogów – 8,28 m
3m Wzorek michał głogów – 7,41 m

Gimnazjum
1m Obolewicz Jakub – 10,08 m
2m Sidorowicz Dawid – 9,67 m
3m Fudanowicz Marcin – 9,66 m wszyscy Złotoryja

skok w dal
SP (strefa )
1m Jędrasik Martyna Głogów – 3,60 m
2m Wajs Agnieszka Głogów 3,60 m
3m Skórka Katarzyna Złotoryja – 3,40 m

Gimnazjum (z belki)
1m Bartkowiak Klaudia Głogów – 4,75 m
2m Pastuch Anna Środa Ślaska – 4,18 m
3m Maślanka Nikola Złotoryja – 4,16 m

SP
1m Wzorek Michał Głogów – 4,55 m
2m Stelmach Kamil Głogów – 3,82 m
3m Jakubowski Dominik Jaczów – 3,80 m

Gimnazjum
1m Bolek Michał Środa Ślaska – 5,78 m
2m Wojnowski Grzegorz Głogów – 560 m
3m Rosiński Adrian Głogów – 5,31 m

Puchar dyrektora Zespołu Szkół im J. Wyżykowskiego w Głogowie dla najlepszej sztafety 6 X 200 m otrzymała SP14 w Głogowie.