2014-10-10 Piątek LA – Wrocław

W dniu 11.10.2014 we Wrocławiu została przeprowadzona sobota lekkoatletyczna w której startowało 16 dzieci.

Zawody miał charakter trójboju w którego skład wchodziły następujące konkurencje: 100m, skok w dal i bieg na 600m.

Pierwsza trójka dziewcząt:

  • Klaudia K. – 388pkt ( 12,4, 4,72 , 1.55,9)
  • Natalia P. – 279pkt. (13,6, 4,26 , 2.05,9)
  • Karolina Kowal – 212pkt (15,0 , 4,01, 2.14,0)

Pierwsza trójka chłopców:

  • Sebastian U. – 371pkt (12,1 , 5,36, 1.39,7)
  • Konrad Ł. – 337pkt (12,4 , 5,02, 1.40,0)
  • Marcin G. – 304pkt (13,1, 4,91, 1.42,2)

Po zakończeniu zawodów wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i gratulacje.

Zawody regionalne – komunikaty organizacyjne

Marszałek Województwa Dolnośląskiego – Radosław Mołoń serdecznie zaprasza na zawody regionalne, które zostaną rozegrane już 17 października 2014 na trzech boiskach lekkoatletycznych wybudowanych w ramach programu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego – Dolny Śląsk dla Królowej Sportu. Organizacji i przeprowadzenia zawodów podjęły się Samorządy i Instruktorzy pracujący w Głogowie, Jeleniej Górze i Oławie.

Poniżej zamieszczamy komunikaty organizacyjne poszczególnych zawodów

 

Strzelin 3.10.14

W dniu 03.10.2014r na stadionie lekkoatletycznym odbyły się kolejne zawody młodzieży klas IV-VI. W zawodach uczestniczyły dzieci z czterech szkół podstawowych z powiatu strzelińskiego. W piątku lekkoatletycznym młodzież rywalizowała w sztafetach. Dziewczęta w sztafecie 10x 400m, a chłopcy 10x600m.

W kategorii dziewcząt :

  • I miejsce          PSP nr4 ze Strzelinie
  • II miejsce          PSPnr5 ze Strzelinin
  • III miejsce        SP z Białego Kościoła
  • IV miejsce        SP z Kuropatnika

W kategorii chłopców:

  • I miejsce PSP nr 5 ze Strzelinie
  •  II miejsce  SP z Kuropatnika
  • III miejsce  SP z Białego Kościoła
  • IV miejsca  PSP nr4 ze Strzelina

Wszyscy zwycięzcy otrzymali pamiątkowe medale i dyplomy.

Głogów 3.10.14

Jak zwykle pogoda zawsze dopisuje w Głogowie podczas kolejnych piątków lekkoatletycznych.
Na starcie stanęła liczna grupa najmłodszych adeptów zabawowej formy lekkoatletycznej, która miejmy nadzieje w przyszłości przekształci się w ukierunkowany trening lekkoatletyczny.

Po udanych występach w finałowym Grand Prix we Wrocławiu ukształtowała się stała grupa regularnie uczęszczająca na zajęcia z programu „Dolny Śląsk dla Królowej Sportu”.

Tradycyjnie program zawodów obejmował biegi sprinterskie i skok w dal.

Czołowe wyniki:
60 m (PR)
9,50 s – Freliszka Manuela 02 r SP 2
9,72 s – Misiura Adrianna 02 r SP 2
9,65 s – Wzorek Martyna 03 r SP 7
9,97 s – Sosnówka Małgorzata 03 r SP 13
9,75 s – Zaorska Julia 05r SP 14
9,98 s – Wdowczyk Martyna 04r SP 3
9,50 s – Kułakowski Dominik02 r SP 14
9,53 s – Stelmach Kamil 02 r SP 7
9,90 s Murawski Klaudiusz 02 r SP 2
10,35 s -Sadłocha Patryk 05 r SP 2
10,90 s – Wełpa Oskar 05 r SP 12
9,55 s – Wieczorek Robert 02 r SP 14

200 m ( PR )
38,55 s – Jędrasik Martyna02 r SP 14
40,12 s – Sokołowska Magda 02 r SP 2
42,24 s -Kibiszewska Julia 02 r SP 2
33,22 s -Wzorek Michał 02 r SP 2
34,00 s -Klonowski Mateusz 02 r SP 10
35,10 s -Wolny Mateusz 02 r SP 2

skok w dal (strefa)
3,60 m -Freliszka Manuela 02 r
3,40m -Zaorska Julia 05 r SP 14
3,20 m -Zdrzałka Zuzanna 04 r SP 12
4,44 m -Wzorek Michał 02 r SP 7
3,80 m -Murawski Klaudiusz 02 r SP 2
3,72 m -Stelmach Kamil 02 r SP 7

Złotoryja 3.10.14

W Złotoryi na obiekcie przy ul.Wiosennej odbyły się kolejne zawody z cyklu „piątki lekkoatletyczne”.Z

awodnicy przy słonecznej pogodzie rywalizowali w biegu na dystansie 60 m,200 m,skoku w dal iw rzucie piłeczką sztafetową.Sędzią głównym była Katarzyna Łuc,pomagali jej wolontariusze.Opiekę medyczną sprawowała Janina Kałuża.

Zawodnicy za swoje osiągnięcia w nagrodę otrzymali dyplomy.

Wyniki