Złotoryja 2

Złotoryja – piątek lekkoatletyczny

W Złotoryi przy ulicy Wiosennej po raz czwarty odbyły się zawody z cyklu „piątki lekkoatletyczne”. Uczestnicy zawodów tym razem rywalizowali w biegu na 60 m, w biegu na 200 m i skoku w dal.

Sędzią głównym była Katarzyna Łuc, pomagali jej wolontariusz. Nad zdrowiem zawodników czuwała Janina Kałuża. Wszyscy uczestnicy zawodów otrzymali słodkie upominki.

zdjecie 3

Ostatnie zawody z cyklu „Lekkoatletyczne Piątki w Głogowie” odbyły się w formie zaliczenia testu Coopera.

Ta forma ruchu jest bardzo bezpieczna i przeznaczona dla wszystkich którzy chcą zobrazować stan swojego organizmu i cechy motorycznej – wytrzymałości. Przebiegnięcie lub pokonanie marszem czasowego odcinka 12 min. jest również atrakcyjna formą z powodu: startu a braku mety. Walka następuje nie z partnerem a z samym sobą, porównanie w/g tabel amerykańskiego lekarza Coopera daje nam stan naszego wytrenowania lub ogólne organizmu.

Największą odległość pokonali :

  • Szkoły Podstawowe – Joanna Wsiluk – 1780 m i Adam Starczewski 2230 m
  • Gimnazjum – Katarzyna Wilk 2200 m i Jan Borkowski 2780 m
  • Szkoły Ponadgimnazjalne – Urszula Olejniczak 2780 m i Tomasz Jasiński 3050 m

 

Kopia SAM_4548

Regionalne zawody lekkoatletyczne – Głogów

W ramach realizowanego programu Urzędu Marszałkowskiego we Wrocławiu „Dolny Śląsk dla Królowej Sportu”odbyły się na nowym obiekcie sportowym przy Zespole Szkół Wyżykowskiego regionalne zawody lekkoatletyczne dla młodzieży i dzieci ze szkół podstawowych i gimnazjalnych.

Ponad 120 uczestników z Głogowa, Środy Śląskiej, Złotoryi i Jaczowa rywalizowało na zakończenie sezonu w podstawowych konkurencjach jak biegi sprinterskie i wytrzymałościowe oraz skok w dal i pchnięcie kulą.

Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz wręczono medale dla trzech czołowych miejsc w poszczególnych konkurencjach. Kameralny obiekt sprawdził się do przeprowadzenia imprez sportowo – rekreacyjnych dla młodzieży i lokalnego społeczeństwa, odbyło się sześć edycji „Piątków Lekkoatletycznych”, mistrzostwa powiatu w lekkiej atletyce oraz dwie edycje testu Coopera.

Można zauważyć pracę trenerską i wychowawczą wśród uczestników zawodów, młodzież pod opieką instruktorów (zwłaszcza ze Złotoryi i Środy Ślaskiej ) jest wyposażona w zasób wiadomości i umiejętności które miejmy nadzieje będą w przyszłości procentowały na stadionach kraju i za granicą. Koordynator programu powiatu głogowskiego – Tadeusz Karpowicz

Czołowe wyniki zawodów regionalnych – Głogów

60 m ( pomiar elektroniczny)

IV kl
1m Zaorska Natalia – 10,15s
2m Zaorska Julia -10,31 s
3m Kowalczyk Julia – 10,70 s wszyscy Głogów

V kl.
1m Wzorek Martyna – 9,89 s
2m Mazurkiewicz Michalina 10,03 s
3m Masny Aleksandra10,91 s wszyscy Głogów

VI kl.
1m. Woch Aleksandra Złotoryja – 9,38 s
2m Jędrasik Martyna Głogów – 9,40 s
3m Wojnowska Patrycja Głogów 10,06 s

Gimnazjum
1m Bartkowiak Klaudia Głogów – 8,63 s
2m Bielecka Angelika Złotoryja – 8,78 s
3m Maślanka Nikola Złltoryja – 8,80 s

IV kl.
1m Jastrzębski Tytus Środa Sląska – 10,51 s
2m Obolewicz Szymon Złotoryja – 11,11 s
3m Karwata Krzysztof Głogów 11,13 s

V kl
1m Kwapiński Andrzej Złotoryja 9,28 s
2m Wasilewski Maciej Złotoryja – 9,32 s
3m Ciesilak Szymon Jaczów – 9,78 s

VI kl
1m Wzorek Michał Głogów – 8,69
2m Okręglicki Oskar Złotoryja – 8,75 s
3m Serok Jakub Złotoryja – 8,84 s

Gimnazjum
1m Adrian Rosiński Głogów 7,61 s na 60 m
2m Szymczak bartek Głogów – 7,71 s
3m Bugajski Paweł Środa Ślaska – 7,96 s

1000 m
SP
1m Klodysz Piotr Środa Ślaska -3;34,50 s
2m Serok Jakub Złotoryja – 3;24,72 s
3m Cieślak Szymon Jaczów – 3;43,04 s

Gimnazjum
1m Rosiński Adrian – 3,05,20 s
2m Paliga Krzysztof – 3,10, 73 s
3m Spychała Dawid 3,21,41 s wszyscy Głogów

600 m
SP
1m Marszałek Weronika – 2;17,07 s
2m Janiszewska Julia – 2;20,13 s
3m Radke Julia – 2,22, 17 s wszyscy Głogów

Gimnazjum
1m Bielecka Angelika Złotoryja – 1;59,45 s
2m Maślanka Nikola Złotoryja – 1;59,86 s
3m Bartkowiak Sylwia Głogów – 1;59,90 s

Pchnięcie kulą
SP
1m Rudzka Julia Głogów – 6,20 m
2m Woch Aleksandra Złotoryja 5,88 m
3m Skórka Kasia Złotoryja – 4,70 m Złotoryja

Gimnazjum
1m Bielecka Agelika – 8,84 m
2m Pakuła Anna – 7,30 m
3m Jakimowicz Weronika 7,15 m wszyscy Złotoryja

SP
1m Siodłak Jakub Głogów – 8,47 m
2m Włodarczyk Kacper Głogów – 8,28 m
3m Wzorek michał głogów – 7,41 m

Gimnazjum
1m Obolewicz Jakub – 10,08 m
2m Sidorowicz Dawid – 9,67 m
3m Fudanowicz Marcin – 9,66 m wszyscy Złotoryja

skok w dal
SP (strefa )
1m Jędrasik Martyna Głogów – 3,60 m
2m Wajs Agnieszka Głogów 3,60 m
3m Skórka Katarzyna Złotoryja – 3,40 m

Gimnazjum (z belki)
1m Bartkowiak Klaudia Głogów – 4,75 m
2m Pastuch Anna Środa Ślaska – 4,18 m
3m Maślanka Nikola Złotoryja – 4,16 m

SP
1m Wzorek Michał Głogów – 4,55 m
2m Stelmach Kamil Głogów – 3,82 m
3m Jakubowski Dominik Jaczów – 3,80 m

Gimnazjum
1m Bolek Michał Środa Ślaska – 5,78 m
2m Wojnowski Grzegorz Głogów – 560 m
3m Rosiński Adrian Głogów – 5,31 m

Puchar dyrektora Zespołu Szkół im J. Wyżykowskiego w Głogowie dla najlepszej sztafety 6 X 200 m otrzymała SP14 w Głogowie.

DSCF4274

2014-10-10 Piątek LA – Twardogóra

Piątek  LA  – Twardogóra 10.10.14

Lp Nazwisko Imię 3x10m pkt skok w dal pkt lekarska pkt  4 min pkt suma
1 Baraniecka Roksana 9,4 59 188 69 6,65 62 905 75 265
2 Pelc Aleksandra 9,2 61 211 74 6,55 61 721 66 262
3 Olszański Kacper 8,9 64 181 68 6,45 61 754 67 260
4 Schubert Jagoda 8,9 64 170 66 6,3 61 779 68 259
5 Gradowska Sandra 9,1 62 177 67 6,55 61 789 69 259
6 Franczak Filip 8,2 71 186 69 5,4 49 804 70 259
7 Olszańska Ewa 8,8 65 192 70 5,65 53 763 68 256
8 Wieczorek Oskar 9,1 62 157 63 5,8 57 836 71 253
9 Gąsior Adriana 8,4 69 205 73 4,7 35 831 71 248
10 Olszański Adam 8,8 65 193 70 4,95 39 775 68 242
11 Pawlak Kacper 9,5 57 166 65 4,35 31 834 71 224
12 Durman Oliwia 9,7 53 162 64 4,4 29 792 69 215
13 Olszański Igor 9,3 60 144 60 3,95 19 797 69 208
14 Pienio Ewelina 9,8 51 167 65 5,25 45 161
15 Molińka Aleksandra 9,3 60 178 67 3,8 17 144
100_4389

2014-10-03 Puchar Burmistrza Żmigrodu

Dnia 3 października 2014r. odbyły się zawody lekkoatletyczne o Puchar Burmistrza Żmigrodu w ramach Piątków Lekkoatletycznych . W zawodach brały udział szkoły podstawowe z gminy Żmigród (SP Powidzko, SP Korzeńsko, SP Barkowo, SP Radziądz , SP Żmigród ). Dzieci mogły rywalizować w konkurencjach La: bieg na 60 m. , skok w dal , rzut piłką lekarską oraz w biegach 1sztafetowych 4×200 m

Poniżej prezentujemy laureatów poszczególnych konkurencji

BIEG NA 60m chłopcy : I miejsce Aleksander Jakubik czas 8,66 SP Żmigród
II miejsce Jakub Lenartowicz czas 8,90 SP Barkowo
III miejsce Jakub Duczymiński czas 9,13 SP Powidzko
BIEG NA 60 m dziewczęta :
I miejsce Julia Żyto czas 9,07 SP Żmigród
II miejsce Marcelina Paszkiewicz czas 9,49 SP Żmigród
II miejsce Agata Podlewska czas 9,59 SP Korzeńsko
SKOK W DAL chłopcy :
I miejsce Aleksander Jakubik 4,59 m SP Żmigród
II miejsce Kamil Panas 3,85 m SPŻmigród
III miejsce Jakub Duczymiński 3,81 m SP Powidzko
SKOK W DAL dziewczęta :
I miejsce Agata Podlewska 4,16 m SP Korzeńsko
II miejsce Natalia Ostromecka 3,98 m SP Żmigród
III miejsce Magdalena Oleś 3,86 m SP Żmigród
RZUT PIŁKĄ LEKARSKĄ chłopcy :
I miejsce Przemek Cichosz 8,5 m SP Żmigród
II miejsce Szymon Tonderys 7.8 m SP Żmigród
III miejsce Jakub Lenartowicz 7,1 m SP Barkowo
RZUT PIŁKĄ LEKARSKĄ dziewczęta :
I miejsce Julia Żyto 8,5 m SP Żmigród
II miejsce Alicja Grębowska 8,0 m SP Korzeńsko
III miejsce Katarzyna Poprawa 7,6 SP Barkowo
SZTAFETA 4X200 M dziewczęta :
I miejsce SP Żmigrod czas 2:17,00
II miejsce SP Korzeńsko czas 2:27,46
III miejsce SP Powidzko czas 2:31,68
IV miejsce SP Radziądz czas 2:40,83
V miejsce SP Barkowo czas 2:43,77
SZTAFETA 4×200 M chłopcy :
I miejsce SP Żmigród czas 2:16,00
II miejsce SP Korzeńsko czas 2:16,70
III miejsce SP Radziądz czas 2,19,40
IV miejsce SP Powidzko czas 2:20,56
V miejsce SP Barkowo czas 2:20,68

 

Jelenia Góra 3

Jelenia Góra 19.09.2014

KLASA  VI  –  chłopcy

 

 BIEG NA 60 METRÓW

1. Łopatko Michał                –    9,6 s.

2. Murawski Jakub               –    9,6 s.

3. Służewski Bartosz             –  10,0 s.

4.  Łapiński Dawid                –  10,5 s.

5.  Patronik Krzysztof           –  11,0 s.

5.  Śliwka Kacper                  –  11,0 s.

5.  Wasilewski Łukasz           –  11,0 s.

8.  Wieczorek Szymon          –  12,0 s.

8.  Maciejewski Oskar         –  12,0 s.

10.  Jakubczyk Oskar              –  13,1 s.

RZUT  PIŁECZKĄ  PALANTOWĄ

  1.  Łopatko Michał               –  35,0 m.

2.  Murawski Jakub              –  33,5 m.

3.  Śliwka Kacper                  –  31,0 m.

4.  Służewski Bartosz                        –  30,5 m.

5.  Łapiński Dawid                –  29,0 m.

6.  Wasilewski Łukasz           –  25,5 m.

7.  Maciejewski Oskar         –  23,0 m.

8,  Wieczorek Szymon          –  20,0 m.

9.  Jakubczyk Oskar              –  19,5 m.

10.  Patronik Krzysztof           –  19,0 m.

BIEG  NA  300  METRÓW

  1.  Łopatko Michał               –  52,3 s.

2.  Służewski Bartosz                        –  52,6 s.

3.  Łapiński Dawid                –  54,9 s.

4.  Wasilewski Łukasz           –  55,2 s.

5.  Murawski Jakub              –  56,5 s.

6.  Patronik Krzysztof           –  56,9 s.

7.  Maciejewski  Oskar        –  69,9 s.

8.  Wieczorek Szymon          -1.22,0 min.

9.  Śliwka Kacper                  -1.23,0 min.

10.  Jakubczyk Oskar              -1.38,9 min.

 

KLASA  VI  –  DZIEWCZĘTA

BIEG  NA  60  METRÓW

  1.  Frankiewicz  Ewelina      –  10,3 s.

2.  Dudek Emilia                   –  10,5 s.

2.  Olejniczak Eliza               –  10,5 s.

4.  Fabin Wiktoria                –  10,8 s.

5.  Kampczyk Julia                –  11,3 s.

6.  Lizak Oliwia                     –  12,2 s.

 

RZUT  PIŁECZKĄ  PALANTOWĄ

  1.  Frankiewicz Ewelina       –  21,0 m.

2.  Fabin Wiktoria                –  20,0 m.

3.  Lizak Oliwia                     –  19,5 m,

4.  Dudek Emilia                   –  19,0 m.

5.  Olejniczak Eliza               –  17,0 m.

 

BIEG NA 300 METRÓW

  1.  Frankiewicz Ewelina       –  54,1 s.

2.  Olejniczak  Eliza              –  57,6 s.

3.  Lizak Oliwia                     –  63,6 s.

4.  Dudek Emilia                    –  64,0 s.

5.  Fabin  Wiktoria                –  73,2 s.

 

KLASA  V  –  DZIEWCZĘTA

BIEG  NA  60  METRÓW

1.  Wróblewska – Jesionek Zuzanna                       –  10,5 s.

 

RZUT  PIŁECZKĄ  PALANTOWĄ

  1.  Wróblewska – Jesionek Zuzanna                       –  28,0 m.

 

BIEG  NA  300  METRÓW

1.  Wróblewska – Jesionek Zuzanna                       – 1.02,7 min.

 

KLASA  V  –  CHŁOPCY

BIEG  NA  60  METRÓW

1.  Chorągwicki Jakub                      –  11,1 s.

2.  Szczepanowski Mikołaj               –  11,2 s.

3.  Juszczyk Kamil                             –  11,7 s.

 

RZUT  PIŁECZKĄ  PALANTOWĄ

  1.  Szczepanowski Mikołaj               –  32,5 m.

2.  Juszczyk Paweł                            –  27,5 m.

3.  Chorągwicki Jakub                      –  24,0 m.

 

BIEG  NA  300  METRÓW

  1.  Szczepanowski Mikołaj               –  1.00,5 min.

2.  Juszczyk Kamil                             –  1.04,2 min.

 

KLASA  IV  –  DZIEWCZĘTA

BIEG  NA  60  METRÓW

  1.  Zarych Weronika                        –  10,6 s.

2.  Mazur Laura                               –  11,6 s.

3.  Gawlik Oliwia                             –  12,4 s.

 

RZUT  PIŁECZKĄ  PALANTOWĄ

1.  Mazur Laura                                –  24,5 m.

2.  Zurych Weronika                         –  17,5 m.

3.  Gawlik Oliwia                              –  16,5 m.

 

BIEG  NA  300  METRÓW

 1.  Mazur Laura                                –  59,6 s.

2.  Zurych Weronika                         -1.03,7 min.

3.  Gawlik Oliwia                              -1.26,8 min.

 

KLASY  IV – CHŁOPCY

BIEG  NA  60  METRÓW

  1.  Jonkisz Oliwier                            –  10,7 s.

2.  Peter Radosław                           –  11,5 s.

 

RZUT  PIŁECZKĄ  PALANTOWĄ

  1.  Peter Radosław                           –  36,0 m.

2.  Jonkisz Oliwier                            –  23,0 m.

 

BIEG  NA  300  METRÓW

  1.  Jonkisz Oliwier                            –  56,6 s.

2.  Peter Radosław                           -1.28,9 min.

 

 

 

 

SAM_4473

Kolejny Lekkoatletyczny Piątek w Głogowie

Urozmaicając starty dla dzieci w kolejnym „piątku”, organizatorzy zaproponowali zwinnościowy tor przeszkód z akcentem na pokonywanie płotków lekkoatletycznych. Ta bardzo widowiskowa  i atrakcyjna forma rywalizacji bardzo spodobała się uczestnikom zabawy i można polecić tą formę innym organizatorom.

W programie zawodów były rzuty: piłeczką palantową i pchnięcie kulą

Zwinnościowy tor: na odcinku 40 m – strat z bloków i pokonanie dwóch płotków w rytmie płotkarskim (3-kr), następnie przewrót w przód ( materac gimnastyczny ), bieg slalomem między „pachołkami”, pokonanie kolejnego płotka i przejście pod następnym , kończymy  skokiem w dal.

Czołowe wyniki:

Zwinnościowy tor przeszkód:

  • 12,10 s  – Jędrasik Martyna 02 r SP 14
  • 13,10s   – Joanna Mrozowska 02 r SP 2
  • 13,16 s – Wzorek Martyna 03 r SP 7
  • 13,22 s – Maliszewska Anna 03 r SP 13
  • 13,48 s – Zdrzałka Zuzanna 04 r  SP 12
  • 13,60  s – Wdowczyk Martyna 04r SP 3
  • 12,00 s – Kubiszewski Mateusz 02 r SP 14
  • 12,05 s – Stelmach Kamil 02 r SP 7
  • 12,22 r – Stadnik Damian 03 r SP 2
  • 12,88 s – Amadou Diallo 05 r SP 2
  • 12,90 s – Wełpa Oskar 05 r SP 12
  • 13,00 s – Stawasz Mateusz 04 r SP 14

Rzut piłeczką palantową

  • 44, 00m – Leszczyński Michał 04 r SP 7
  • 41,80 m -Zaorski Bartek  02 r SP 12
  • 41,00 m -Stelmach Kamil 02 r SP 7
  • 40.50 m – Kowalski Bartosz 03 r SP !2
  • 40,00 m – Maćkowiak Jarosław 04 r SP 14
  • 39,00 m _- Tomaszewski Krzysztof 03 r SP 14

Pchnięcie kulą ( 3 kg )

  • 8,00 m – Leszczyński Michał 04 r SP 7
  • 7,35 m – Stodulski Wojciech 04 r SP 7
  • 7,22 m – Zaorski Bartosz 02 r SP 12
  • 7,00 m – Węglarski Tomasz 03 r SP 12
  • 6,80 m – Switała Marcin 03 r
  • 6,80 m – Młoczkowski Jan 04 r