Prix Dolnego Śląska w Lekkiej Atletyce

W zawodach wystartowało przeszło 350 zawodników z 13 ośrodków, które prowadzą zajęcia w programie Dolny Śląsk dla Królowej Sportu. Jest on realizowany na 16 boiskach lekkoatletycznych zbudowanych w 2013 roku w ramach tego programu. Dzieci mają możliwość treningów la dwa razy w tygodniu pod okiem zatrudnionych Animatorów , a dodatkowo odbywają się Piątki Lekkoatletyczne.

Program powstał dzięki Urzędowi Marszałkowskiemu Województwa Dolnośląskiego i ma szansę być pierwowzorem do programu ogólnopolskiego zapowiedzianego już przez ministra sportu. Prowadzi go Szkolny Związek Sportowy ” Dolny Śląsk ”

Gośćmi zawodów byli : Wicemarszałek Dolnośląski Radosław Mołoń, wicedyrektor Departamentu Spraw Społecznych UMWD Dominik Kłosowski, dyrektor Wydziału Sportu i Rekreacji UMWD Marcin Przychodny, Wiceprezes PZLA Paweł Olszański oraz sportowcy i trenerzy – ambasadorowie Programu : Justyna Kasprzycka, Jakub Krzewina, Marcin Marciniszyn i Józef Lisowski- zdjęcie

Przed zawodami rozgrzewkę ze wszystkimi zawodnikami poprowadzili Ambasadorowie Programu.

W ramach otwarcia odbyła się sztafeta 4 x 200 m gimnazjalistów w składach mieszanych. Wzięła w niej udział także sztafeta VIP w składzie : Radosław Mołoń, Justyna Kasprzycka, Paweł Olszański, Marcin Marciniszyn i Jakub Krzewina.