Piątek lekkoatletyczny w Głogowie

Wspaniała pogoda towarzyszyła licznie zgromadzonym najmłodszym adeptom zabawy lekkoatletycznej, na nowo powstałym obiekcie sportowym w Głogowie. W ramach programu Urzędu Marszałkowskiego we Wrocławiu , SZS, DZLA „Dolny Śląsk dla Królowej Sportu”, odbyły się zawody z cyklu Piątki lekkoatletyczne w Głogowie.

Ponad 50 uczestników rywalizowało w konkurencjach: 60 m , skok w dal , rzut i pchnięcie p. lekarską oraz biegi na 600 m.
Impreza miała również charakter integracyjny, brały udział dzieci z głogowskich szkół podstawowych oraz Ośrodka Szkolno – Wychowawczego.

Zasada fair – play, zabawa z rywalizacją, wychowawcze aspekty sportu, były priorytetem zawodów. Impreza miała zachęcić dzieci do systematycznego korzystania z nowo powstałego obiektu i w przyszłości uprawiania sportu w szczególności lekkiej atletyki. Lekkoatletyka to wspaniała dyscyplina sportu która zawiera szereg konkurencji do wyboru dla każdego o indywidualnych skrajnych predyspozycjach.
Zaangażowanych w organizacji imprezy było wielu wolontariuszy, starszych wiekiem i stażem lekkoatletów, nauczycieli i rodziców.
Wyniki były sprawą drugorzędną, ale oczywiście dzieci bardzo interesowały osiągnięte rezultaty. Można było odnotować wiele rekordów życiowych które postanowiono za tydzień poprawiać lub ustanawiać w zapowiedzianym dwuboju lekkoatletycznym ( 60 m + skok w dal )

Czołowe rezultaty:

  • 60m: Adrianna Czuchraj – 9,45 s; Dominik Kułakowski – 8, 90 s
  • skok w dal: Martyna Jędrasik – 3,90 m; Michał Wzorek – 4.60 m
  • piłka lekarska – rzut oburącz: Anna Fiedorow – 10,20 m; Tomasz Więcek – 12, 30 m
  • piłka – pchnięcie: Anna Kowalska – 9,20, Mateusz Janek – 11,60 m
  • 600 m: Monika Adamiec – 2;33 s, Mateusz Szczech – 2;12 s