Inauguracja programu Mały Mistrz na Dolnym Śląsku

W Twardogórze odbyła się inauguracja programu Mały Mistrz w województwie Dolnośląskim. W imprezie wzięło udział 200 dzieci z 8 klas pierwszych z 4 szkół gminy Twardogóra. Z tej gminy przystąpiły do programu wszystkie szkoły podstawowe. Dzieci świetnie się bawiły w zabawy lekkoatletyczne programu Athletics Kids, który będzie szczególnie promowany w naszym województwie, tak w programie Mały Mistrz jak i w programie Dolny Śląsk dla Królowej Sportu. Uczestnicy pomimo tego, że do szkoły chodzą dopiero od 4 dni świetnie potrafili się zorganizować i pod opieką swoich nauczycielek uczestniczyć w zabawach i dopingować swoich kolegów. Zawodom przyglądała się duża grupa dzieci z twardogórskich przedszkoli – już wkrótce, mamy nadzieję, uczestników programu Mały Mistrz.

maly_mistrz_twardogora_014

Organizatorami zawodów był Szkolny Związek Sportowy ” Dolny Śląsk ” i GOSiR Twardogóra, a jej organizacji bardzo pomogli nauczyciele ze szkól gminy Twardogóra i Urząd Miasta i Gminy. Dziękujemy.

Gośćmi imprezy byli między innymi :Wicemarszałek Województwa Dolnośląskiego Radosław Mołoń, przedstawiciel Ministerstwa Sportu i Turystyki Maciej Pliszka, Dolnośląski Kurator Oświaty Beata Pawłowicz, dyrektorzy Wydziału Sportu i Rekreacji UMWD Marcin Przychodny i Jerzy Bocheński iBurmistrz Twardogóry Jan Dżugaj, a specjalnym gościem był dolnośląski Ambasador Programu Rafał Omelko – brązowy medalista ME Zurich 2014, który świetnie bawił się z dziećmi.

maly_mistrz_twardogora_017

Zabawy lekkoatletyczne poprowadziła trener IAAF programu Atletics Kids Justyna Serafińska-Gruman.